Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Niemiecka promocja województwa i regionalnego portu lotniczego

Niemiecka promocja województwa i regionalnego portu lotniczego

Niemiecka promocja województwa i regionalnego portu lotniczego

Potencjał turystyczny Warmii i Mazur, możliwości połączeń lotniczych i możliwości współpracy z touroperatorami z Niemiec zostały zaprezentowane na spotkaniu promocyjnym, które odbyło się 17 czerwca w siedzibie zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie.

Spotkanie było efektem współpracy, która na początku 2016 roku została nawiązana pomiędzy Uniwersytetem w Monachium (Wydziałem Geografii), Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim oraz Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną. W tym czasie przeprowadzono badania marketingowe na obszarze Bawarii, Zagłębia Ruhry oraz Berlina – ankieta zawierała pytania dotyczące produktów turystycznych Mazur, połączeń lotniczych z Regionalnym Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury oraz ewentualnej współpracy z branżą turystyczną z województwa. W badaniu wzięło udział ponad 2,5 tys. firm.

Przybyłych gości przywitał Marcin Kuchciński z zarządu województwa, który przedstawił walory turystyczne Warmii i Mazur i dodał, że nasz region to miejsce idealne nie tylko do spędzenia wakacji, ale i do codziennego życia i prowadzenia biznesu. – Sześć miesięcy temu podczas uroczystego otwarcia portu lotniczego Olsztyn-Mazury usłyszałem, że nasz region jest bardzo pięknym miejscem, ale trudno do niego dotrzeć – mówił podczas dzisiejszego spotkania. – Od tego czasu sporo się zmieniło, bo dzięki lotnisku Warmia i Mazury otworzyły się na świat.

Uczestnicy dzisiejszego spotkania zapoznali się z projektem turystycznym „Samolotem na Mazury”, który zaprezentował dr Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz Robert Wróbel z biura turystyki biznesowej Convention Bureau Mazur. Projekt polega m.in. określeniu głównych kierunków przyjazdów turystycznych, określeniu ilości turystów, zainteresowanych lotami, podpisaniu umów touroperatorami czy przygotowaniu portalu z rezerwacjami dla turystów.

Mamy nadzieję, że te spotkanie to udany początek naszej współpracy z niemiecką branżą turystyczną. – mówił dr Jarosław Klimczak. – Chcemy dzisiaj zebrać informacje i opinie na temat naszego produktu. Te połączenia to jedynie początek funkcjonowania tego portu lotniczego. Naszym zamiarem jest, by z poszczególnymi landami w Niemczech były połączenia czarterowe. Mówimy tutaj oczywiście o przyszłorocznym sezonie. Na Mazurach jest najwyższa jakość za rozsądną cenę. Chcemy przekonać Państwa, że pobyt w hotelu i przelot będzie porównywalny do ceny pobytu i przejazdu autokarem. Przede wszystkim jest to duża oszczędność czasu.

berlin_konferencja_lotnisko_4

Z kolei Marcin Siczek z Uniwersytetu w Monachium omówił wyniki badania, przeprowadzonego wśród firm z niemieckiej branży turystycznej.

Jeżeli chodzi o wyniki badań to wyniki wyglądają następująco, chociaż przedstawię je jedynie w dużym skrócie – przedstawiał reprezentant uczelni. – Ponad 60 procent, do których trafiły ankiety sprzedaje bądź sprzedawało wycieczki na Mazury. Ten region wśród Niemców znany jest przede wszystkim z natury, tzn. z lasami, jeziorami, ciszą i spokojem. I na bazie tych wartości należy stworzyć bardziej precyzyjne oferty. Obecnie Mazury znane są starszym mieszkańców poszczególnych landów i ta tendencja musi się zmienić. Trzeba położyć większy nacisk, by tym regionem zainteresowały się również inne grupy. Mam tutaj na myśli rodziny, młode pary, singli czy np. zainteresowanych uprawianiem sportów wodnych.

Rozmowy o współpracy z polskiej i niemieckiej branży turystycznej kontynuowane będą za kilka dni – kolejne spotkanie, tym razem Monachium, odbędzie się 21 czerwca. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Sylwia Jaskulska z zarządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Źródło: wrota.warmia.mazury.pl