Chinese (Traditional)EnglishFrenchGermanNorwegianPolishRussianUkrainian

Lotnisko Olsztyn Mazury czeka na biznesmenów

Lotnisko Olsztyn Mazury czeka na biznesmenów

Lotnisko Olsztyn Mazury czeka na biznesmenów

Artykuł pobrany z Gazety Olsztyńskiej z dn. 15.09.2016

Każdy biznesmen, który będzie chciał przylecieć na Warmię i Mazury, będzie mógł skorzystać z kompleksowego pakietu. A dokładnie z pomocy w kupnie biletu lotniczego, transportu z lotniska, wynajmu samochodu czy zarezerwowania hotelowego pokoju. Projekt „Samolotem na Mazury” z nową ofertą dla biznesu.

Jednym z filarów gospodarki Warmii i Mazur jest turystka. I nikogo nie trzeba przekonywać, że kraina tysiąca jezior to dobre miejsce na udany, rodzinny wypoczynek. Nawet dla wymagających turystów. Pierwszym zadaniem istniejącego od półtora roku produktu „Samolotem na Mazury” było więc zwiększenie ruchu turystycznego w regionie.

Mazury Air Travel — Regionalny Operator Turystyczny, a jednocześnie operator projektu, otworzył w Szczytnie wypożyczalnię samochodów, ruszył też — jako pierwszy w Polsce — z siedmioma różnymi wakacyjnymi wycieczkami objazdowymi z przewodnikami, z których mogli skorzystać goście hoteli, które podpisały porozumienie.

Teraz autorzy projektu zrobili kolejny krok. — We współpracy z Regionalnym Operatorem Turystycznym i Urzędem Marszałkowskim przygotowaliśmy ofertę dla biznesu — mówi Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. I tłumaczy: — W tym tygodniu do 300 firm z regionu zostanie wysłany specjalny folder z informacją o pakietach.

Zasada jest prosta: jeżeli dana firma wyrazi chęć przyłączenia do projektu, na stronie operatora regionalnego (mazuryairtravel.pl) pojawi się o niej informacja, z kolei na stronie firmy pojawi się zakładka z informacjami o operatorze. Wymiana informacji ma jedną podstawową zaletę, która przekłada się na kolejne korzyści. — W ten sposób każdy biznesmen, chcący przyjechać na Warmię i Mazury, będzie mógł skorzystać z kompleksowego pakietu. A dokładnie z pomocy w kupnie biletu lotniczego, transportu z lotniska, wynajmu samochodu czy zarezerwowania hotelowego pokoju — mówi Jarosław Klimczak.

W pakiecie dostępne będą także inne usługi, na przykład medyczne, a także atrakcje towarzyszące, jak wycieczki, ponieważ często zdarza się, że przedstawiciele firm zostają w danym miejscu dłużej, by poznać region. — Kiedyś było tak, że biznesmeni lądowali na lotnisku w Gdańsku czy Warszawie i pół dnia podróżowali na Warmię i Mazury. Teraz to się zmieni: jeżeli ktoś wyląduje na lotnisku w Szymanach, otrzyma kompleksową pomoc w organizacji całego pobytu w regionie, łącznie z różnymi atrakcjami w czasie wolnym — mówi prezes.

Z działalności portu lotniczego Olsztyn-Mazury skorzysta także lokalny biznes. — Biznes jest pozytywnie zaskoczony kierunkiem regionalnego portu. Większość uważała, że powinien być on bliżej Olsztyna, że jest trudny dojazd itd. Okazuje się, że z portu nie tylko turyści, ale także mi.n. pracownicy Michelin, uczestnicy wystaw w halach Expo Mazury w Ostródzie czy Air Show w Kętrzynie. Dobrze by było, gdyby połączenia lotnicze były realizowane jeszcze m.in. do Poznania — uważa Waldemar Klocek, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu. — Port jednak się rozwija i jego działalność odbija się pozytywnym echem w całym kraju.

Mateusz Przyborowski

Fot. Mazury Air Travel